Hlasovať

Předávání cen Grammy 2024, které se vnímají jako nejvýznamnější hudební ocenění na úrovni filmových Oscarů, ovládly letos ženy. Rekord vytvořila Taylor Swift.

Grammy 2025: Rekord Taylor Swift

Žádný umělec totiž nezískal více cen Grammy za nejlepší album roku než zpěvačka Taylor Swift. V noci z neděle na pondělí k rekordní sbírce přidala Grammy za album Midnights. Během slavnostního galavečera v Los Angeles navíc oznámila, že v dubnu vydá nové album s názvem The Tortured Poets Department.

Taylor Swift se to podařilo jako první v dějinách nejprestižnějších hudebních cen. Jelikož v nejsledovanější kategorii už předtím vyhrála třikrát, porazila a předstihla taková jména jako Frank Sinatra, Stevie Wonder a Paul Simon.

„Jsem tak šťastná. Přeju si jenom moct tohle dělat i dál,“ řekla podle agentury AP při přebírání ceny americká zpěvačka Taylor Swift.

Ceny Grammy 2024 braly ženy

I další hlavní kategorie ovládly ženy. Grammy 2024 za nejlepší píseň roku získala americká zpěvačka Billie Eilish se skladbou „What Was I Made For?“ známou z filmu Barbie.

Americká zpěvačka Miley Cyrus získala svoji první Grammy se skladbou Flowers a získala tak ocenění za nejlepší sólový popový výkon.

„Doufám, že jsem nikoho nezapomněla vyjmenovat. Ale možná jsem si doma zapomněla spodní prádlo,“ řekla Miley Cyrus, někdejší dětská hvězda kabelové televize Disney Channel a dcera producenta Billyho Raye Cyruse v děkovné řeči.

Nejlepší novou umělkyní je americká zpěvačka a skladatelka Victoria Monét, která se minulý rok uvedla debutovým albem Jaguar II s písněmi ve stylu r’n’b.

Americká zpěvačka SZA, která měla nejvíc nominací, získala cenu za nejlepší R&B skladbu (Snooze).

Poslední sošku pro album roku předávala kanadská zpěvačka Céline Dion, která nedávno zrušila světové turné včetně plánovaného koncertu v Praze kvůli vzácné a neléčitelné neurologické chorobě.

„Jsem šťastná, že tu mohu být, a to myslím opravdu vážně,“ prohlásila.

Vítězky a vítězové Grammy 2024

Album roku

Taylor Swift – Midnights

Píseň roku

Billie Eilish – What Was I Made For?

Nahrávka roku

Miley Cyrus – Flowers

Nový interpret

Victoria Monét

Nejlepší popové vokální album

Taylor Swift – Midnights

Nejlepší R&B píseň

Snooze – SZA

Nejlepší sólový popový výkon

Miley Cyrus – Flowers

Nejlepší R&B album

Victoria Monét – Jaguar II

Nejlepší rapové album

Killer Mike – Michael

Nejlepší rockové album

Paramore – This Is Why

Nejlepší metalový výkon

Metallica – 72 Seasons

Nejlepší alternativní album

Boygenius – The Record

 Autorka: mim

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno