O nás

Před 8 lety, kdy jsme odešli z deníku SME po vstupu finanční skupiny, jsme založili portál Ženy ve meste, abychom se nadále věnovali kvalitní žurnalistice, ale cílili více na ženy a jejich postavení ve společnosti.

Mluvili o vyšším zastoupení žen v byznysu, politice, ve vědě, i ve sportu, o platových rozdílech či neplacené práci v domácnosti, ale také o domácím násilí či sexuálním obtěžování.

Když si o těch tématech povídám s českými političkami, podnikatelkami či maminkami na mateřské, mluví o podobných nesmyslech, které musí stále žít a vysvětlovat, protože nejpomaleji se mění mentalita.

Všechno realita, co oslabuje potenciál žen, které tvoří 51 procent obyvatel. Ženy v meste mají za sebou úspěšných 8 let a oslovují tři čtvrtě milionu čtenářů a čtenářek.

Ze dvou webů, které jsme založili v roce 2015, je dnes 8 webů a s velkým nadšením k nim už počítáme také českou verzi, tedy Ženy ve městě. Protože problémy, kterým čelí slovenské ženy jsou velmi podobné těm, co řeší české ženy. Určitě bude o čem psát.

Chceme zde být pro vás a zároveň se od vás učit a inspirovat.

Šéfredaktorka Miriam Zsilleová