1x hlasované

Odsoudila nenávist, násilí a teror, aniž by se jasně přidala na jednu ze stran izraelsko-palestinského konfliktu. Ve svém příspěvku na instagramu herečka a zpěvačka Selena Gomez (31) napsala, že jí „puká srdce, když vidí veškerou tu hrůzu, nenávist, násilí a teror, které se ve světě dějí. „

Selena Gomez o konfliktu

„Mučení a zabíjení lidí nebo jakýkoli projev nenávisti vůči kterékoli skupině je strašný,“ napsala Selena Gomez pokračovala, že „musíme stát na straně všech lidí, zejména dětí. Musíme zastavit násilí.”

„Přála bych si, abych mohla změnit svět. Ale jeden příspěvek to neudělá.“

Bývalá hvězda kanálu Disney je nejsledovanější ženou na instagramu, kde má 430 milionů fanoušků. Jako první žena pokořila hranici 400 milionů sledovatelů, předjeli ji fotbalisté Cristiano Ronaldo (610 milionů fanoušků) a Lionel Messi (491 milionů).

Právě proto byli vůči ní fanoušci nemilosrdní. „Proč pak sdílí příspěvky o duševním zdraví, Black Lives Matter, právech žen, amerických volbách atd., když jeden příspěvek nemůže nic změnit?“ zněl kritický komentář například na X, dříve Twitteru.
Další napsal: „Jsem tak zklamaný, že nevyužívá svého dosahu jako nejsledovanější žena na Instagramu.“

Tvrdá kritika fanoušků

Velké množství fanoušků Selenu obvinilo, že svou platformu nevyužívá správně a sama se dává do role oběti – ačkoli by se mělo jednat o lidi, kteří ve válce momentálně přicházejí o všechno. Mnohé příspěvky byly urážlivé.

Selena Gomez si chce smazat učet na instagramu
Selena Gomez si chce smazat učet na instagramu

Krátce na to Selena Gomez oznámila, že na Instagramu končí. „Dávám si pauzu a vymazávám svůj Instagram. Končím. Nepodporuji nic z toho, co se tady děje,“ napsala na černém pozadí ai toto oznámení vyvolal značnou kritiku.

Konto Selena Gomez na Instagramu stále má, příspěvky k izraelsko-palestinskému konfliktu, zda její oznámení, že končí, tam nejsou. Poslední příspěvek má datum 10. října.

K válce mezi Izraelem a Hamásem se na sociálních sítích minulý měsíc vyjádřily i sestry Gigi a Bella Hadid, které pocházejí z Palestiny. Za to, že se rozhodli vyjádřit podporu Palestině, jim začali vyhrožovat smrtí. Modelky si dokonce musely změnit telefonní čísla.

Švédská aktivistka Greta Thunbergová, která na svém Instagramu vyjádřila podporu Palestincům, si vysloužila hněv Izraele. Více než sto izraelských environmentalistů a aktivistů podepsalo společný dopis, kde uvedli, že Greta už pro ně není vzorem v souvislosti se změnou klimatu. Přidalo se také ministerstvo školství, když oznámilo, že odstraní všechny zmínky o Thunbergové z učebních materiálů.

Gomez o duševním zdraví

 
Zpěvačka a herečka Selena Gomez svého účtu využívá a mluví otevřeně o duševním zdraví, a také pro jeho zlepšení aktivně koná. Její dokumentární film Selena Gomez: My Mind and Me z roku 2022 vypráví o tom, jak hvězda zveřejnila svou diagnózu bipolární poruchy.
 
Od té doby otevřeně mluví o svých problémech s duševním zdravím, boji s lupusem (v roce 2017 podstoupila transplantaci ledviny) a o tom, jak tyhle okolnosti ovlivňují její každodenní život.
 
„Necítím se dobře pořád,“ svěřuje se zpěvačka. Jednou z věcí, která jí velmi pomáhá k lepší duševní pohodě, je čas trávený s desetiletou sestou Gracie Elliott. „Připomíná mi tu část života, která může být trochu jednodušší a čistší. I jen malá chvilka s ní mi zlepší náladu.“
 
Autor: redakce

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno