1x hlasované

Exposlanec Dominik Feri je vinen ve všech bodech obžaloby. Nepravomocně jej soud odsoudil na tři roky. Je obžalovaný ze dvou znásilnění a pokusu, musí zároveň uhradil poškozeným nemajetkovou újmu ve výši 300 tisíc, 150 tisíc a 60 tisíc korun.

Trest si má odpykat ve věznici s ostrahou.

Feri je vinen

Bývalého poslance za TOP 09 Dominika Feriho uznal Obvodní soud pro Prahu 3 vinným ve všech bodech obžaloby a uložil mu nepodmíněný tříletý trest vězení v káznici s ostrahou. Obvinění se týká dvou znásilnění a pokusu o další.

Verdikt není pravomocný, lze se proti němu odvolat. „Soud vzal za prokázané, že se obžalovaný sexuálního násilí dopustil proti všem třem poškozeným,“ řekla předsedkyně soudního senátu Lenka Hájková.

Dva z Feriho činů mají charakter zvlášť závažného zločinu. Jeho obětmi jsou mladé ženy s vysokým potenciálem do budoucna, u kterých došlo ke snížení kvality života, řekla Hájková. „Dopustil se toho jako mladý politik, kterého dotyčné obdivovaly, vzhlížely k němu a měly k němu důvěru. Absentuje jeho omluva,“ dodala.

Feri a jeho oběti

Feri je vinen ze dvou znásilnění a pokusu. Prvního znásilnění se Feri podle rozsudku dopustil v noci z 24. na 25. března 2016 ve svém bytě v pražské čtvrti Žižkov. Tehdy sedmnáctiletá dívka se jeho intimnostem postavila slovně na odpor. Jenže pak ztratila vědomí poté, co jí dal Feri napít.

Podle obžaloby týž rok v noci ze 7. na 8. listopadu ublížil ve svém bytě další dívce. Povalil ji na postel, kde se jí zmocnil navzdory jejímu opakovanému nesouhlasu, a měl s ní sex. Obžaloba uvádí, jak byla žena v důsledku šoku paralyzovaná a nevzmohla se víc než na slovní odpor.

Poslední obětí byla podle žalobkyně mladá žena, která chtěla u Feriho působit jako poslanecká stážistka. Bylo 28. února 2018. V kuchyňce poblíž své kanceláře ji měl pět minut proti její vůli osahávat, líbat a snažit se jít dotknout na intimních místech. Dívce se podařilo utéct, ale Feri ji pronásledoval do výtahu, kde na ni opět vyvíjel nátlak. Nakonec ji nechal odejít.
Feri je podle soudu vinen, od počátku však svou vinu odmítá.

Dominik Feri vstoupil do Poslanecké sněmovny českého parlamentu v roce 2017. Tím se stal nejmladším poslancem v historii země.

Mezi lety 2015 až 2021 byl členem TOP 09, v roce 2021 také místopředsedou jejího poslaneckého klubu. Po zveřejnění článku serverem Deník N a portálem A2larm v květnu 2021 rezignoval na poslanecký mandát v souvislosti s obviněním ze sexuálního obtěžování a opustil politiku s plánem bránit se nařčením soudní cestou.

Autorka: redakcia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno