Hlasovať

Princezna Kate (42) má rakovinu. Nevyřešila to oficiálním prohlášením Buckinghamského paláce, ale odvážně se postavila před kameru a oznámila, že bojuje se zákeřnou chorobou. Britská princezna z Walesu neuvedla, o jaký druh rakoviny jde.

Princezna Kate (42) má rakovinu

„V lednu jsem v Londýně podstoupila velkou operaci břicha. V té době nic nenasvědčovalo tomu, že bych měla rakovinu. Operace byla úspěšná, testy provedené po ní však ukázaly přítomnost rakoviny. Můj lékařský tým doporučil, abych podstoupila preventivní chemoterapii, s čím jsem teď začala,“ uvedla Kate ve videu na oficiálním účtu Williama a Kate na sociálních sítích.

Poděkovala za všechny zprávy, slova podpory a pochopení v období, kdy se zotavovala z operace. „Bylo to několik neuvěřitelně náročných měsíců pro celou naši rodinu. Měla jsem ale fantastický tým lékařů, který se o mě skvěle staral, za což jsem jim velmi vděčná,“ řekla princezna z Walesu.

Netajila se tím, že je to pro jejich rodinu velká rána. „Samozřejmě to byl obrovský šok. Spolu s Williamem jsme udělali všechno proto, abychom tuto informaci udrželi v soukromí pro dobro naší rodiny. Dovedete si asi představit, že tohle všechno potřebuje čas. Pro mě, abych se zotavila po náročné operaci, abych mohla začít s léčbou. Ale co je nejvíce důležité, potřebovali jsme čas vysvětlit vše vhodným způsobem Georgovi, Charlottě a Louisovi. A ujistit je o tom, že budu v pořádku. Jak jsem jim řekla, jsem v pořádku a jsem silnější každým dnem,“ pokračovala Kate.

Kate Middletonová, která si prince Williama vzala v roce 2011, mluvila o jejich třech malých dětech: nejstarší princ George bude mít v červenci jedenáct let, princezna Charlotte oslaví v květnu deváté narozeniny a nejmladší princ Louis bude mít koncem dubna šest let.

Princezna Kate (42) závěr videa poděkovala svému manželovi Williamovi za to, že je její oporou a pomáhá jí současnou náročnou situaci lépe zvládnout. „Doufáme, že pochopíte, že jako rodina potřebujeme v tuto chvíli čas, prostor a soukromí, než dokončím léčbu. Moje práce mě vždy naplňovala a těšila, velmi ráda se do ní vrátím. Ale teď se musím soustředit na léčbu a plné uzdravení,“ uvedla a poslala vzkaz všem, kteří s touto zákeřnou chorobou bojují.

„Myslím v těchto chvílích na všechny, jejichž života se tato nemoc jakýmkoli způsobem dotkla a poznamenala ho. Neztrácejte prosím naději a víru. Nejste sami,“ dodala princezna Kate.

Druhá rakovina v královské rodině

Během krátké doby je to druhý případ rakoviny v britské královské rodině. V únoru rakovinu přiznal král Karel III. Ani v jeho případě není známo, o jaký typ rakoviny se jedná. Podle britských médií však nejde o rakovinu prostaty, kvůli jejímuž zvětšení podstoupil panovník na konci ledna zákrok.

Král nyní ocenil otevřenost své „milované nevěsty“. Jak uvedl Buckinghamský palác, panovník je „velmi hrdý na Catherine za její odvahu“ mluvit o své nemoci. Král i královna Kamila budou Kate a její rodině nadále posílat lásku a podporu „v tomto těžkém období“.
Podporu nemocné Kate vyjádřili i švagr princ Harry s manželkou Meghan. „Přejeme Kate a rodině zdraví a uzdravení a doufáme, že se tak stane v soukromí a míru,“ stojí v krátkém společném prohlášení.

Princezna Kate a spekulace v médiích

Vystoupení Kate ukončilo dlouhé období, kdy se množily spekulace o její nepřítomnosti na veřejnosti. Nespekulovala jen bulvární média, ale také renomovaná BBC.

Objevila se řada konspiračních teorií o jejím zdravotním stavu – dokonce se spekulovalo, že je princezna po smrti nebo že se straní kvůli Williamově možné nevěře.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Catherine Princess of Wales (@katemiddletonprincessofwales)

Vyvrcholilo to sporem o rodinnou fotografii Kate s dětmi na Den matek, kterou mezinárodní tiskové agentury okamžitě stáhly a označily ji za manipulaci. Někteří tehdy zpochybnili palác jako důvěryhodný zdroj. Kate se později na síti X omluvila, že snímek upravila a způsobila tak zmatek.

Britský úřad na ochranu osobních údajů dokonce prošetřuje pokus o získání zdravotních záznamů Kate. Nejméně jeden zaměstnanec londýnské kliniky byl přistižen při pokusu dostat se k běžně nepřístupným informacím. Pro kliniku, jejíž pověst je založena na diskrétnosti, je to velmi špatná zpráva, jelikož se v ní léčí nejen členové královské rodiny, ale i premiéři, premiérky či celebrity, kteří si na soukromí zakládají.

Princezna Kate (42) se na veřejnosti neukázala od 25. prosince 2023, kdy byli s princem Williamem a dětmi na vánoční mši v kostele svaté Marie Magdaleny v Norfolku v Anglii. O tři týdny později Kensingtonský palác oznámil, že 16. ledna podstoupila Kate plánovanou operaci břicha s tím, že do Velikonoc bude doma a vynechá oficiality.

Po zveřejnění rodinné fotografie ke Dni matek se ještě Kate objevila s Williamem při farmářském obchodě ve Windsoru. Video, na kterém je usměvavá Kate a William schován v kšiltovce, v pondělí zveřejnil bulvární deník The Sun. Šlo o první záběry manželky prince Williama od lednové operace břicha.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno