Hlasovať

Pohřeb Patricie Janečkové dnes sledovalo celé Česko. S talentovanou Patricií Burda Janečkovou, která sbírala pěvecká ocenění po celém světě, se dnes přišlo rozloučit několik stovek lidí do Kostela svatého Ducha v Ostravě.

Kostel byl od 11 do 13 hodin otevřený pro veřejnost, pak se uzavřel a s umělkyní se rozloučila v soukromí jen rodina a pozvaní hosté.

Pohřeb Patricie Janečkové

„Pracuji v Národním divadle Moravskoslezském jako uvaděčka, takže jsme se s Patricií vídávaly i v zákulisí. Byl to velice hodný a milý člověk, který si takovýto osud nezasloužil. Doufáme všichni, naše divadelní rodina, že už v nebi zpívá s anděly,“ svěřila se českým médiím Tereza Krmášková po odchodu z kostela.

Pohřeb Patricie Janečkové zahájila melodie z filmu Babička, jak si zesnulá přála. Smuteční hosté se s pěvkyní rozloučili dlouhým potleskem. Na závěr na přání Janečkové zazněla píseň Tisíc mil v podání Waldemara Matušky.

Odkaz manžela Janečkovej

Velice těžké chvíle nyní prožívá i manžel Patricie, herec ostravské Komorní scény Aréna Vlastimil Burda. Jejich svatba se konala letos v červnu a v říjnu byl pohřeb Patricie Janečkové. Na sociální síti Facebook poděkoval všem, kteří jemu a rodině vyjadřují upřímnou soustrast.

„Bojovala statečně, pokorně, skromně a dokonce s vtipem a svým krásným úsměvem. Byla silná jako málo kdo. Nikdy si, během téhle zákeřné nemoci, na nic nestěžovala, zvládla i to, co občas ani zdraví ne, a nakonec zvítězila. Neodešla sama! Byla, je a bude dál upřímně milovaná, obdivovaná, inspirativní a nezapomenutelná. Jsem šťastný, že jsem ji mohl doprovázet a jít s ní až do samého nového začátku. Nebylo to lehké, ale nádherné. Děkuju za Tebe, Pati,“ uvedl na svém Facebooku zpěvaččin manžel Vlastimil Burda.

Patricia Janečková se narodila v německém Münchbergu slovenským rodičům, kteří se krátce na to přestěhovali do Ostravy. Zpěvu se věnovala od čtyř let.

Mnozí si ji pamatujeme, když v roce 2010 jako 12-letá dívka vyhrála česko-slovenskou televizní soutěž Talentmania.

Rakovina prsu postihuje mladé ženy

Pětadvacetiletá žena zemřela prvního října, když necelé dva roky statečně bojovala s rakovinou prsu.

Rakovina prsu (karcinom prsu) představuje v současnosti jeden z nejzávažnějších epidemiologických problémů České republiky. Každoročně je diagnostikováno více než 7 200 nových případů onemocnění, což je více než 133 pacientek na 100 000 českých žen (křivka incidence).

Na následky karcinomu prsu každý rok zemře přibližně 1 600 českých žen, což odpovídá více než 30 případům úmrtí na rakovinu prsu v přepočtu na 100 000 žen (křivka mortality).

Rakovina prsu má dlouhodobou tendenci vyskytovat se stále v nižších věkových skupinách žen.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno