Hlasovať

Někdejší nejmladší poslanec za TOP 9 a hvězda sociálních sítí Dominik Feri, který byl loni v listopadu nepravomocně odsouzen za znásilnění, jde na 3 roky do vězení.

Dominik Feri jde na tři roky do vězení

Městský soud v Praze dnes potvrdil tříletý trest za znásilnění dvou dívek a pokus o znásilnění další. Zaplatí odškodnění třem poškozeným. Senát tak zamítl jeho odvolání. Feri obvinění odmítal, před soudem uvedl, že si dívky vše vymyslely.

Rozsudek je pravomocný. Feri se může dovolat k Nejvyššímu soudu. 

Podle předsedy odvolacího senátu pražského městského soudu Libora Vávry byly všechny napadené dívky mladé, nesporně relativně nezkušené, vstup do většího světa pro ně byl lákavou výzvou a trpěly nejistotami, případně i psychickými problémy. Násilí vyvinuté proti nim nemuselo být podle Vávry razantní. „Souhra okolností, která ovšem byla vytvořená panem Ferim, vedla k tomu, že postavení obětí bylo v danou chvíli velmi zeslabené,“ prohlásil podle ČT24 soudce.

Soud zvýšil i odškodnění obětem, a to o úrok ve výši patnácti procent, který jim prvoinstanční soud nepřiznal. Nyní má Dominik Feri zaplatit první poškozené 300 tisíc, další 150 tisíc plus 33 tisíc za psychoterapii a poslední oběti 60 tisíc.

„Žít v právním státě znamená respektovat i ty rozsudky, se kterými bytostně nesouhlasíme. Trvám si na tom, že k žádnému znásilnění nedošlo,“ reagoval podle iDNES.cz Feri po konci jednání.

Feri je vinen ze znásilnění

Dominik Feri je vinen ze dvou znásilnění a pokusu. Prvního znásilnění se Feri podle rozsudku dopustil v noci z 24. na 25. března 2016 ve svém bytě v pražské čtvrti Žižkov. Tehdy sedmnáctiletá dívka se jeho intimnostem postavila slovně na odpor. Jenže pak ztratila vědomí poté, co jí dal Feri napít.

Podle obžaloby týž rok v noci ze 7. na 8. listopadu ublížil ve svém bytě další dívce. Povalil ji na postel, kde se jí zmocnil navzdory jejímu opakovanému nesouhlasu, a měl s ní sex. Obžaloba uvádí, jak byla žena v důsledku šoku paralyzovaná a nevzmohla se víc než na slovní odpor.

Poslední obětí byla podle žalobkyně mladá žena, která chtěla u Feriho působit jako poslanecká stážistka. Bylo 28. února 2018. V kuchyňce poblíž své kanceláře ji měl pět minut proti její vůli osahávat, líbat a snažit se jít dotknout na intimních místech. Dívce se podařilo utéct, ale Dominik Feri ji pronásledoval do výtahu, kde na ni opět vyvíjel nátlak. Nakonec ji nechal odejít.

První obvinění v roce 2021

Feriho začali policisté prověřovat poté, co jej několik žen obvinilo ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí. Svědectví na jaře 2021 zveřejnily A2larm a Deník N. Novinářka Apolena Rychlíková, která tehdy ještě působila na A2larm, a redaktor z Deníku N Jakub Zelenka se začali o Feriho zajímat v podstatě ve stejný moment poté, co v podcastu Rozpustilý v díle o sexuálním obtěžování padla o nejmenovaném populárním politikovi zmínka.

Následně se na síti X (tehdy Twitteru) objevil příspěvek s otázkou, proč se nemedializují případy zneužívání dívek Dominikem Ferim.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno