Hlasovať

Žil se svou družkou, jejími dětmi a společným malým dítětem v jednom domě, ale nic z toho ho neodradilo, aby ovládl choutky na dospívající nevlastní dceru. Dva roky opakovaně znásilňoval nevlastní dceru a poté ji vydíral fotkami a videi, které si z toho dělal.

Dva roky znásilňoval nevlastní dceru

Okresní soud v Brně nejprve odsoudil nevlastního otce za znásilnění a dětské porno na 3 roky vězení a odškodnění pro oběť 300 tisíc korun. Krajský soud v Brně po odvolání verdikt zmírnil na podmínku. Podle posudku znalce nemělo opakované znásilňování na oběť „zásadní negativní dopad“. Soudkyně s tím souhlasila.

Poškozenou nejméně od počátku roku 2020 v rodinném domě a na různých místech v lese, kde společně pracovali, nutil s četností až pětkrát týdně k souložím a orálnímu sexu, přestože věděl, že v té době nedosáhla věku osmnácti let,“ popisuje se skutek, ze kterého cituje portál novinky.cz. Nevlastní otec pracoval jako lesní pracovník, proto využíval i les, když znásilňoval nevlastní dceru.

Vše dělal pod pohrůžkou zveřejnění jejích intimních fotografií a videozáznamu pohlavního styku mezi nimi, zneužíval svého postavení v rodině poškozené a posléze došlo k její rezignaci,“ je dále uvedeno v popisu.

U soudkyně a znalce během odvolání uspěl tím, že má starost o rodinu, co s ní bude, až bude ve vězení. Soudkyně, která si osvojila názor znalce, že znásilňování nemělo na oběť negativní dopad, vězení zmírnila na podmínku.

Nevlastní dcera se pokusila o sebevraždu

Nevlastní dcera to vidí zcela jinak a popisuje, co se dělo, když našla sílu říci o všem třídní učitelce.

„Pak začalo peklo. Dělal mi naschvály, vysmíval se mi, že mi stejně nikdo nebude věřit. Hodně pije, takže doma byly často hádky ve kterých mi vulgárně nadával. Můj psychický stav byl den ode dne horší, ale bála jsem se to řešit, aby mi nedělal ještě větší problémy. Začala jsem se sebepoškozovat. Vygradovalo to a pokusila jsem se o sebevraždu,“ popisuje svůj stav na webu donio.cz, kde probíhala veřejná sbírka.

Češi jsou verdiktem pobouření. Za pár dní vysbírali skoro 5 milionů korun, aby měla Anička prostředky na terapii, oblečení, ale i bydlení, jelikož stále žije pod jednou střechou s nevlastním otcem.

Pobouřena není jen veřejnost, ale i odborníci a případ muže, ktorý znásilňoval nevlastní dceru, chce prošetřit ministerstvo spravedlnosti.

Mnohé to zaskočilo, protože postoj české společnosti k sexuálnímu násilí v zemi se začíná měnit. Po vězení pro exposlance Feriho, soudnímu procesu s psychiatrem Cimickým se mění atmosféra v zemi a oběti jsou ochotny ozvat se. Připravuje se také redefinice znásilnění, která by byla založena na absenci souhlasu.

Organizace Konsent, která se zabývá sexuálním násilím, pořádá tento týden dvě protestní shromáždění „za spravedlivé rozsudky pro oběti znásilnění“. První akce bude dnes v Praze, druhá ve čtvrtek v Brně.

Autorka: mim

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno