1x hlasované

Leila Pereirová, prezidentka brazilského fotbalového klubu Palmeiras, jednoho z nejpopulárnějších klubů v Jižní Americe, chce změnit poměr mužů a žen ve světě fotbalu. První tiskovou konferenci v novém roce zorganizovala pouze pro ženy.

Když své odvážné rozhodnutí oznámila, mužské novináře tím rozladila. Někteří ji za to tvrdě kritizovali. „Na to jim odpovídám, ať nejsou hysteričtí. Takhle přece oni reagují na všechny naše stížnosti, ne?“ říkala s úsměvem Leila Pereirová, prezidentka brazilského fotbalového klubu Palmeiras.

Leila Pereirová – první žena v čele Palmeiras

Pereirová vede Palmeiras od roku 2021 jako první žena v čele klubu v jeho historii. „Mým cílem bylo, aby muži pocítili to, co my zažíváme od narození. Jako ženy chceme jen příležitost ukázat, že k tomu máme a jsme dostatečně kompetentní, abychom se ve fotbalovém světě, který je strašně maskulinní, uchytili,“ citoval Pereirovou španělský deník Marca.

„Přece není normální, že napříč celou Brazílií má jen jeden klub ve vedení ženu. Na všech setkáních, která navštěvuji, jsou pouze muži. Cítím se osamělá.“

Pereirová vede klub velmi úspěšně. Palmeiras získali už šest trofejí, čehož nedosáhl žádný prezident slavného klubu v tomto století. I proto Pereirová na tiskové konferenci. na kterou přišlo asi 12 novinářek, oznámila prodloužení smlouvy s trenérem Abelem Fereirem.

Ženský fotbal

Fanouškům také slíbila zlepšení podmínek na stadionu a zároveň potvrdila, že ženský tým bude mít nově i kategorii do dvaceti let.
„Kromě toho přesuneme ženské týmy na jiný stadion a seženeme jim nového sponzora. Ženský fotbal zde totiž nedostává tolik peněz, co chceme změnit,“ zdůraznila.

Prezidentka brazilského fotbalového klubu Palmeiras Leila Pereirová udělala tiskovku jen pro ženy
Prezidentka brazilského fotbalového klubu Palmeiras Leila Pereirová udělala tiskovku jen pro ženy.  Foto – palmeiras.com

Velkou změnou pro ni bylo finále mistrovství světa klubů v roce 2022, kde se fotbalisté Palmeiras utkali s Chelsea (1:2). Londýnské mužstvo vedla žena – Marina Granovskaja.

„Bylo to utkání dvou žen na vrcholku světového fotbalu. Od té doby jsme jako klub uprchli velkou cestu, ale není to snadné. Když prohrajeme, fanoušci házejí vinu na mě. Když naopak zvítězíme, je to ‚navzdory Pereirově‘. Copak na tom nemám žádnou zásluhu?“ povzdechla si.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno