2x hlasované

Vztah starší žena a mladší muž? To budete ráda, když Vás dav neukamenuje.

Žijeme ve 21. století, mnoho věcí je opravdu pořešeno. Navzdory průšvihu v posledních 2 letech, žijeme období blahobytu, dokonce i naše společenské vědomí je na docela slušné úrovni… minimálně v rovnoprávnosti mužů a žen jsme prošli mílové skoky a celkově by se dalo říci, že jsme laskavější a chápavější……,ale zkuste jako 50-letá žena veřejně říci, že máte 30letého milence!

Vztah starší žena a mladší muž – poválečný svět

To jsme švihnutím proutku zpět v poválečném světě a (až na pár „osvícenců“) budete ráda, když Vás dav neukamenuje. V opačném gardu je to sice běžné, dokonce i můj gay kámoš dostal po 14 letech kopačky kvůli baleťákovi s věkem „on děleno dva“ a já opravdu nevím o tom, že by se někdo pozastavoval nad věkovým rozdílem…,ale to asi platí pouze v mužském světě.

Vztah starší žena a mladší muž? Když jsem byla mladší (tak do 23) stihla jsem vztah s mužem o 27 let starším než já a nikdy jsem si ve společnosti nepřipadala nepatřičně. Nebylo to jen tím, že se ke mně pěkně choval on, ale i celé okolí, moje i jeho, (samozřejmě, kromě mé mámy, ale tam je vždy něco). Všichni úplně samozřejmě akceptovali, že má podstatně mladší partnerku. A vidíme to běžně dodnes. Jen v posledních měsících mám kolem sebe dvě ženy. Dvě úžasné, úspěšné a krásné baby po čtyřicítce, které muži za různých okolností vyměnili za model 20+

A pak nás občas balí specifická kategorie mladších mužů…. ty starší už známe se všemi jejich plusy, ale i mindráky a minusy… četla jsem krásnou úvahu, „baby boomers“ (1946 – 1964) udělali fantastickou rodičovskou práci a naučili své dcery, že mohou být, kým a čím chtějí a posunuly nás tím do nové éry. Bohužel, ti samí baby boomeri selhaly v tom, že na tuto éru vůbec nepřipravili své syny. Možná proto stále tak mnoho našich vrstevníků silná žena spíše odpuzuje. Kolik z nás už bylo mužatkou, jen proto, že jsme si dovolili sdělit svůj názor???

Ale jsou tu pořád ti mladší muži. Muži, kteří jsou již většinou vychováni prvními generacemi žen, které viděli ten rozdíl…a co to jako znamená? Ve většině případů to, že jsou naučeni povídat si se ženami, které mají svůj názor. Jsou naučení a zvyklí poslouchat a neskákat do řeči. Mají sestry, sestřenice, tety, které s nimi o věcech mluví… ženy, které jsou už jiné, svobodné, sebevědomé, s názorem a s ambicemi….a už se těchto věcí nebojí jak čert svěcené vody.

Já vím, že strašně mnoho mých vrstevníků bude na tyto řádky nasraných, ale pravda je, že ti baby boomeri možná nejvíce selhaly v tom, že ve vás neprobudili dravost a chuť do života, jako v nás. Naučili Vás pokračovat v jejich šlépějích ve světě, který současně druhou rukou měnily a neřekli vám to. Neboť zvědavý a naplněný člověk si je jist sám sebou a nevyděsí ho síla jeho partnerky… podpoří ji, tak jako ona jeho a porostou spolu….a bohužel tohle je něco, co ne všichni muži kolem 50 mají.

Starší žena, co přitahuje mladší muže

Vztah starší žena a mladší muž? Já jsem vždy přitahovala mladší muže. Velmi dlouho jsem s tím bojovala. Už když byl můj partner mladší o 6 let, byli lidé, kteří s tím měli problém. Ne velký, ale vyslechla jsem si vtipy, jestli se nebojí, že se o mě bude muset starat a podobně… přesně ty vtipy, které si nikdo nedovolil říct, když jsem byla s partnerem téměř o 30 let starším! A řekněme si jak je, tam to bylo pravděpodobnější.

A pak jsem se na pár let odstěhovala do zahraničí a po nějaké době „ve své samotě“ (doslovné, cizí město, lidé, mentalita) jsem to přestala řešit. Ne že by se na to nikdo křivě nedíval i tam, jasné, že díval, ale já jsem už nějak věděla, že mi je to dost jedno, protože já vím, co vím.

Jsem žena, která randí s mladšími muži a nechci, aby mě za to společnost odsuzovala. Nedělám nic zvráceného, nic bezostyšného a už vůbec ne nelegálního. Jen u mého boku v kině nesedí 55letý chlap, ale 30-45letý chlap… stejně dospělý muž, který má svou svobodnou vůli, svůj rozum, preference a věřte mi, než se dostal na to sedadlo, musel si to zasloužit.

Vztah starší žena a mladší muž – už by vás nemusel dráždit.

Autorka: Lucie Arbetová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno