3x hlasované

Opět je tu období Vánoc, během kterého se všichni snažíme vymyslet ty nejlepší a nejosobnější dárky pro své blízké. Svými nákupy jim však můžeme nejen vykouzlit úsměv na tváři, ale také podpořit místní značky a lokální podnikatelky.

Český trh nabízí opravdu širokou škálu značek, jejichž výrobky jsou nejen originální, ale také udržitelné a nadčasové. A tak může váš dárek pod stromečkem udělat radost hned několikrát. Vašemu okolí a také jejich výrobkyním.

Keramické poklady

Český trh je opravdu bohatý na různé druhy keramiky nebo porcelánu. Mnozí z nás si pamatují keramické sošky různých tvarů a forem z obývacích pokojů našich rodičů či prarodičů. Pokud bychom však chtěli dát porcelánu i jiný než jen dekorativní význam, můžeme investovat do kuchyňského nádobí.

Značka Nalejto vyrábí především výrobky z porcelánu a keramiky. Založily ji v roce 2015 tři designérky – lokální podnikatelky – Markéta Kalivodová, Lucie Vasilová, Lenka Záhorková, které své výrobky dodnes vyrábějí ručně a kombinují tradiční řemeslo s novými přístupy. V jejich ateliéru tak můžete objevit originální vázy, umělecké misky nebo vtipné talíře.

Kromě misek a talířů se v kuchyni vždy hodí také hrnky. Bisquit ceramics založila a vede Zuzana Firla, která svůj život popisuje jako silně ovlivněný minimalismem a filozofií wabi sabi. Porcelán z její dílny je originální a jedná se o ,,druh neglazované bílé hlíny s matným vzhledem a strukturou na dotek”. Každý šálek čaje tak rázem získá nový rozměr.

Lokálni podnikatelky a kvalitní kabelky

Málokterá materiální věc v životě potěší tolik jako kvalitní kabelka. Studio PBG, zkratka pro Prague Bag Girls, založily dlouholeté kamarádky Aneta Vojtová a Tereza Mayer. Lokální podnikatelky se rozhodly vytvářet kabelky a doplňky, které by vám měly sloužit co nejdéle, ideálně po celý život.

,,Z počátku jsme kůži nechtěly používat, asi nám to nepřišlo dostatečně ekologické. Postupem času jsme přišly na to, že je to jediná opravdu uržitelná cesta.” opisují pro Lidovky.cz. Postupem času se staly etablovanou značkou na českém trhu a jejich showroom můžete navštívit na pražských Vinohradech.

Prague Bag Girls založily Aneta Vojtová a Tereza Mayer.
Prague Bag Girls založily Aneta Vojtová a Tereza Mayer.  Foto – facebook pbgstudiostore

Další značkou kabelek, která se rovněž vyznačuje individuálním přístupem, kvalitním zpracováním a minimalistickým designem, je Yrnche. V roce 2017 se Pavlína Fricová rozhodla přinést českým zákazníkům a zákaznicím výrobky založené na udržitelnosti a etické výrobě. Dnes můžete její kabelky běžně spatřit na českých ulicích, a že opravdu zaujmou.

Sexuálni hračky

Chcete dát osobnímu dárku nový rozměr? Sáhněte po skutečně intimním dárku, jakým je vibrátor. Existuje stigma, že darováním sexuální pomůcky své partnerce muži ohrozí svou pověst a poškodí svůj vztah. Opak však může být pravdou. Sexuální hračka přeci nemůže nahradit osobní pouto mezi dvěma živými bytostmi.

,,Naopak, slast a vzrušení se s otevřením nových možností násobí pro všechny zúčastněné.” přibližuje blog české značky Whoop de doo, která se zaměřuje právě na sexuální pomůcky. A ne jen tak ledajaké.

Zakladatelka Anna Marešová byla za své designy oceněna, takže nečekejte žádnou vulgární sex toy. Kromě vibrátoru, na který můžete přidat osobní vzkaz, můžete partnerce darovat také Venušiny kuličky, které mají nejen excitační funkci, ale také posilují pánevní dno.

Menstruační kalhotky

Jaký praktický dárek by se hodil (téměř) každé ženě? Každý měsíc jsme nuceny investovat do menstruačních potřeb. Existují však výrobky, které tuto investici minimalizují, ba dokonce zcela vymažou. Tedy pokud investujete správně. Snuggs je česká značka s nadnárodním přesahem. Jejich menstruační kalhotky sklízí úspěch a jejich sortiment se rychle rozšiřuje.

Výrobek je proto praktický, estetický a profesionální. Zakladatelé Linda Šejdová a Tomáš Zahradník spolu se svým týmem kombinují ,,fyzické a mentální zdraví s inženýrstvím i módními trendy”. Kromě internetových obchodů je nyní najdete také v komerčních drogeriích.

Vonné tyčinky a přírodní kosmetika

Pokud už máte své dárky připravené, ale rádi byste přidali něco, co vykouzlí úsměv na tváři a podpoří ženský byznys, můžete darovat drobnost s duší. Otio officina je malá značka zaměřená na vonné tyčinky, které jsou vyráběny z kvalitních surovin a nemají žádné zdravotní závady. Jejich kouř vám nádherně provoní celou místnost.

Další sázkou na jistotu je kosmetika. Česká značka Almara soap vyrábí přírodní kosmetiku, která svou vůní lahodí duši a svým zdobným vzhledem oku.

Všichni chceme dát ten nejlepší dárek. Je však důležité si uvědomit, že právě naše finance rozhodují o tom, které podniky budou růst a které upadat, i které lokální podnikatelky uspěji a které ne.

Čas obdarovávání je ideální dobou k tomu, abychom značkám a podnikům, které chtějí dělat věci dobře a s ohledem na naši budoucnost, dali prostor k růstu. Dostat se k nim nebylo nikdy snazší.

Autorka: Chantal Cocherová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno