Hlasovať

Živou, odvážnou a rebelskou energii střídá letos všeobímající duch, který obohacuje srdce, mysl i tělo. Po karmínově červené barvě Viva Magenta z roku 2023 se barvou roku 2024 stává Peach Fuzz – sametově jemná broskev.

Tak jako už přes 20 let, i letos ji vyhlásila společnost Pantone a svojí volbou ovlivňuje nejen módu či design, ale i některá průmyslová odvětví.

Barva roku 2024: Peach Fuzz

Název odstínu PANTONE 13–1023 Peach Fuzz lze přeložit jako broskvové chmýří nebo chloupky. Jedná se o teplý odstín, který přináší pocit laskavosti a něhy a asociuje pocity sdílení, komunity a spolupráce. Má působit jemně a vzbuzovat touhu po sounáležitosti s ostatními.

Barva roku 2024 se nachází někde mezi růžovou a oranžovou a podle Laurie Pressman, viceprezidentky Pantone Color Institute, nabízí lidem prostor být, cítit, léčit se a vzkvétat.

Farba roku 2024 olivňuje módu, design nebo průmyslová odvětví.
Farba roku 2024 olivňuje módu, design nebo průmyslová odvětví.  Foto – Pantone

Peach Fuzz je vizuálně poutavá barva, která láká k doteku, čehož mohou využít i výrobci produktů pro domácnost, jako jsou deky nebo polštáře a při oblečení. Podle odborníků z Pantone bude tato barva oblíbená i na svatbách a v květinových aranžmá.

Barva roku pre empatii a soucit

Laurie Pressman dále uvádí, že v dnešní době zmatku v mnoha aspektech našich životů stále sílí naše potřeba péče, empatie a soucitu stejně jako naše představy o mírumilovnější budoucnosti. Připomíná, že důležitou součástí plnohodnotného života je mít dobré zdraví, vytrvalost a sílu užívat si jej. Lidé se tak více zaměřují na mentální i fyzickou pohodu a chtějí víc času trávit s přáteli a rodinou nebo si najít čas jen pro sebe.

Tim Nelson v článku na serveru Architectural Digest uvádí, že na první pohled se může tato barva roku 2024 podle Pantone zdát v rozporu s vlnou odstínů modré a zelené, které zdůrazňují jiné značky ve svých předpovědích trendů pro rok 2024. Peach Fuzz však může ve skutečnosti tyto barvy pozvednout tím, že s nimi vytvoří pocit harmonie.

Zavedení měkkého a útulného Peach Fuzz do domácích interiérů vytváří příjemnou atmosféru, podporuje pocity jemného tepla, ať už se objevuje na malované stěně, v domácí výzdobě, nebo působí jako akcent ve vzoru.

Autorka: redakce

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno