Hlasovať

V pondělí (16. října 2023) by oslavila 77. narozeninami, ale nedožila se jich. Herečka Suzanne Somers zemřela den před oslavou.

Představitelka Carol z oblíbeného sitcomu Krok za krokem žila desetiletí s rakovinou, přestože odmítala chemoterapii. Jako jedna z prvních bojovala v Hollywoodu za stejné platy pro herce a herečky.

Zemřela Suzanne Somers

„Suzanne Somers zemřela klidně doma, přes 23 let měla agresivní formu rakoviny prsu,“ napsal její přítel R. Couri Hay v prohlášení sdíleném hereččinou rodinou.

Suzanne Somers měla rakovinu prsu, kterou jí poprvé diagnostikovali v roce 2001. Absolvovala lumpektomii a ozařování, ale odmítla podstoupit chemoterapii. Bojovala také s rakovinou kůže.

Letos v srpnu její manžel Alan Hamel oznámil, že herečka znovu bojuje s rakovinou.

Herečka byla zanícenou propagátorkou zdravého životního stylu. Při léčbě rakoviny odmítla chemoterapii, protože věřila, že zabíjí pacienty. Napsala knihu Knockout o alternativní léčbě této nemoci, za což ji kritizovala American Cancer Society.

Zemřela Suzanne Somers, která účinkovala od 70. let v mnoha televizních filmech a seriálech. Nejvíce ji proslavily seriály Three’s Company (1977-1981) a Krok za krokem (1991-1998).

Odkaz všem ženám v Hollywoodu

V roce 1977, kdy se po několikaleté známosti provdala za producenta a televizního moderátora Alana Hamela (87), začala hrát v seriálu Three’s Company.

Ztvárnila v něm sekretářku Chrissy, stereotypní hloupou blondýnku, která sdílela byt s budoucím kuchařem Jackem v podání Johna Rittera (†54), a květinářkou Janet, kterou si zahrála Joyce DeWittsová (74). Přestože jejich role byly na stejné úrovni, Ritter dostával nesrovnatelně vyšší plat než jeho ženské kolegyně.

Somersová, která do té doby vydělávala 30 tisíc dolarů za epizodu, chtěla 150 tisíc dolarů, stejně jako Ritter. Producenti ji vysmáli a navrhli jí navýšení platu o 5 tisíc dolarů. Když odmítla, po čtyřech letech účinkování, ji vyhodili. Její nedobrovolný odchod ze seriálu byl silným odkazem všem ženám v Hollywoodu, aby bojovaly za rovné podmínky a výši platů.

Deset let byla na tvz. televizní „černé listině“ jako problematická žena, která vyjednává o honorářích. Těžké období skončilo až v roce 1991, kdy ji obsadili do role pečlivé mámy Carol v úspěšném sitcomu Krok za krokem.

Sitkom Krok za krokem byl sedm let trvající popkulturní fenomén televizní stanice ABC (pak jej převzala CBS). Na příběhu typické americké středostavovské maloměstské patchwork rodiny ve stylu „tvoje děti, moje děti, naše děti“ vyrostla celá generace diváků a mnozí se k němu i po letech nostalgicky vracejí. 

Když začala Suzanne Somers hrát Carol, bylo jí už pětačtyřicet let. Sitkom skončil v době, kdy jí bylo již dost přes padesát. Jako jedna z prvních veřejně známých světových celebrit Suzanne Somers třeba otevřela téma menopauzy a s ní spojených problémů, jimž musejí ženy celého světa okolo padesátky čelit, připomněl Forbes.

V pondělí zemřela Suzanne Somers, která byla dvakrát vdaná. V roce 1965 se provdala za Bruce Somerse, se kterým měla syna Bruce Jr. Toto manželství skončilo v roce 1968. V roce 1977 si vzala moderátora Alana Hamela, se kterým žila až do své smrti.

Autorka: Miriam Zsilleová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno