Hlasovať

Americko-kanadský herec Matthew Perry, kterého proslavila role svérázného Chandlera Binga v kultovním seriálu Přátelé, zemřel ve svém domě ve věku 54 let. Podle serveru TMZ našli záchranáři jeho tělo ve vířivce a už se jim ho nepodařilo oživit.

Zatím nejsou informace o tom, že by se mohlo jednat o cizí zavinění. Vyšetřování stále probíhá.

Hercovo úmrtí potvrdila televizní stanice NBC, která seriál Přátelé vysílala. „Jsme neuvěřitelně zarmouceni příliš brzkým odchodem Matthewa Perryho,“ uvedla NBC Entertainment na síti X. „Svým dokonalým komediálním načasováním a břitkým vtipem přinesl tolik radosti stovkám milionů lidí po celém světě,“ dodala.

Zemřel Matthew Perry, představitel Chandlera

Na svém posledním příspěvku na Instagramu z 23. října je herec souhrou osudových okolností se sluchátky na uších, jak se v noci dívá na město právě ve vířivce. „Teplá voda bublající kolem vám dělá dobře? Jsem Mattman,“ napsal k záběru.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Matthew Perry (@mattyperry4)

Matthew Perry ztvárnil Chandlera Binga v deseti sériích Přátel ve všech 234 epizodách. Jak poznamenává agentura AP, seriál z let 1994 až 2004 z něj učinil jednu z nejvýraznějších postav Hollywoodu po boku kolegů z Přátel – Jennifer Anistonové, Courteney Coxové, Lisy Kudrowové, Matta LeBlance a Davida Schwimmera.

Z Chandlera, který léta strávil bezstarostnými hrami se spolubydlícím Joeym (LeBlanc), je na konci seriálu otec dítěte a manžel Moniky (Coxová) stěhující se na předměstí New Yorku.

Matthew Perry bojoval se závislostí

Herec Matthew Perry celý život bojoval se závislostí na lécích a alkoholu, o čemž minulý rok vyšla jeho kniha – memoáry nazvané Friends, Lovers and the Big, Terrible Thing (Přátelé, milenky a ta velká, příšerná věc).

„Jsem starý narkoman zahnaný do kouta,“ řekl novinářům Matthew Perry v hotelovém pokoji v Tribece, tři dny po oficiálním vydání memoárů. „Mám úzkostné stavy s příměsí deprese.“

Děsivá čísla

Matthew Perry má za sebou nemilosrdná čísla: od svých 26 let žil střídavě ve střediscích k léčbě závislostí a mimo ně. Čtrnáctkrát byl na odvykačce. Pětašedesát absolvoval detoxikační program – poprvé ve svých 26 letech, dva roky poté, co naskočil do deset let natáčeného seriálu Přátelé.

Kultovní seriál Přátelé.
Kultovní seriál Přátelé.

Podstoupil 14 operací a více než šest tisíc sezení Anonymních alkoholiků, i když v jeho případě anonymita nepřipadala v úvahu, napsal deník The Washington Post.

V memoárech Perry napsal, že utratil sedm milionů dolarů za odvykací léčbu v mnoha světových pětihvězdičkových střediscích. Nyní přiznává, že to bylo pravděpodobně ještě o dva miliony dolarů víc.

Během třetí řady Přátel, zhruba v letech 1996–1997, podle svých vzpomínek bral 55 analgetik Vicodin denně a zhubl na 58 kilo. Naopak o téměř 50 kilo více vážil v dobách, kdy denně vypil čtvrt litru vodky.

Léky a alkohol používal během všech sérií Přátel – s výjimkou deváté série, za kterou byl nominován na cenu Emmy.

Perry se objevil i ve více filmech – například ve snímku Pouze blázni spěchají (1997) či Můj soused zabiják.

Autorka: redakce

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno