Hlasovať

Klitoris je malý zázrak v našem těle. Kopeček plný rozkoše s původem mnohem rozsáhlejším, než si většina lidstva myslí. Resp. nemysli, neboť v jejich mysli místo nezastává.

O jeho kořenech, skutečném tvaru a rozložitosti netuší. Neučíme se o něm dostatečně – pokud vůbec. Donedávna absentoval i v lékařských učebnicích. Je to tajemství velmi dobře ukryté i před jeho majitelkami. To je radno napravit 🙂

Klitoris je dar, který neznáme

Klitoris je unikátní úkaz v tom, že jeho jediná funkce je dávat ženám rozkoš. Je to dárek – ať už od přírody nebo od Boha.

Kdybychom byli domýšlivé, mohli bychom tvrdit, že nám příroda takto vyjadřuje své sympatie a tichou podporu, neboť pochopila, co všechno si ženy budou muset napříč evolucí a historií vytrpět a tak si řekla: “Budeš to mít sakra těžké žena. S muži, dětmi a tak vůbec. Promiň za ten úděl. Jako odškodné ti vytvořím v těle místo, kterého, když se dotkneš ty, nebo někdo jiný, koho si vybereš, způsobí ti čirý požitek a tobě se na chvíli uleví. Používání máš bez omezení. Když chceš, žmol si ho i 30-krát denně. Užij si to.“

Není divu, že takový nevídaný dárek vzbuzoval u těch, co ho nevlastní, závist. I strach. Neboť tomu nerozuměli. A tak ho ženám vyřezávali – dodnes vyřezávají. Buď paušálne – každé, které mohli (vede Afrika, za ní Blízký východ,..), nebo alespoň těm, kterým rozkoš způsoboval a netajili to (Evropa a Amerika).

Ženy, které skrytý dárek v těle našly a užívaly si ho, diagnostikovaly jako hysterky. Léčili elektrošoky nebo za jeho používání zavírali do blázince. I tady u nás, v Evropě, a dokonce ne tak dávno.

Odstraněním klitorisu se v polovině 19. století léčily nejrůznější nemoci, od hysterie přes depresi. Dokonce ještě v polovině minulého století se praktikovala klitoridektomie – odstranění nebo redukce klitorisu jako prevence masturbace.

Klitoris byl na černé listině celá tisíciletí. Mumie z dob starověkého Egypta tiše dokazují, že ženy jí čelí už alespoň 5000 let. V Antike Sorános z Efesu, nadměrně velký klitoris obviňoval ze silnější touhy po sexuálním styku, což je u žen – jak jinak – nežádoucí. A tak na něj doporučil kleště – vytrhnout či špičku uklouznout.

Freud zavařil ženám

I mnohovážený Sigmund Freud nám už v době osvícené pěkně zavařil. Orgasmy rozdělil na vaginální a klitorální, přičemž ty ženy, které orgasmu dosahovaly díky klitorisu, označil za sexuální a psychicky nezralé. Jediný správný formát je pěkně přes vagínu, přes muže zprostředkovatele. Pokud si ženy vystačily samy a klitoriální, bylo to znakem jejich frigidity.

Tato jeho nesmyslná teorie byla v lékařském prostředí uznávána až do druhé poloviny 20. století. Pomoc.

Museli jsme čekat až na rok 2009, kdy Pierre Foldes a Odile Buisson dokázali vytvořit 3D model klitorisu. Zjistili, že VŠECHNY orgasmy jsou klitorální, protože při vzrušení se klitoris zvětšuje tak, že se dotýká i stěny vagíny.

Jak funguje klitoris

Dnes už víme, že klitoris má 800 nervových zakončení. To je dvakrát víc, než má penis. Navíc klitoris vysílá pocity uspokojení do dalších 15 tisíc nervů v pánevní oblasti – proto ženy dokážou procítit orgasmus v celém těle.

Vzhledem k tomu, že ve všech průzkumech – ať už zahraničních nebo slovenských – největší počet žen dosahuje orgasmu právě drážděním klitorisu, tak škod na ženské psychice a sexualitě bylo napácháno až až.

Dětský fond OSN odhaduje, že i dnes po naší planetě kráčí nejméně 200 milionů dívek a žen, kterým klitoris vyřízli. Asi 44 milionů z těch, které si prošly tímto traumatem, jsou holčičky ve věku do 14 let.

Moudré knihy, ještě i ty nábožné, opakovaně naléhají, abychom si ctili dary přírody a využívali je ve svůj prospěch. Nuže, držme se jejich blahoslavených rad, i když po svém. Nenechme ležet klitoris ledem jen tak podaromnici. Ať si matka příroda nemyslí, že jí dárkem pohrdáme. Dost si vytrpěl a ženy s ním. Respektive bez něj.

Milé ženy ve městě, těšme se, že ho máme a užívejme ho ke své radosti, do sytosti a blaženosti. Ať se vám se svým tělem dobře žije.
Krásné rozmarné léto vám přeji.

Autorka: Diana Fabiánová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno