Hlasovať

Princezna Charlotte slaví 9 let. Dcera britského prince Williama a jeho manželky princezny Kate se celým jménem jmenuje Charlotte Elizabeth Diana – na počest prababičky, královny Alžběty II, ale také babičky – princezny Diany.

Princezna Charlotte v džínové sukni

Charlotte, která se narodila 2. května 2015, je na nejnovějším snímku vyfocena v džínové sukni a červeném svetříku, a veselým výrazem zůstává věrná své pověsti dětské rebelky. Nejnovější fotografii zveřejnil Kensingtonský palác a tak jako předchozí, i tuto pořídila její maminka Kate, která bojuje s rakovinou.

Princezna na fotografii zároveň vzdala hold své prababičce, královně Alžbětě II. (†96), když pózovala u světle růžových květů pojmenovaných právě po zesnulé panovnici – Clematis Elizabeth (Plamének horský Elizabeth), které kvetou v průběhu května a června.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales)

Princezna Charlotte třetí následnice trůnu

Charlotte je po svém otci a starším bratrovi, princi Georgeovi, v pořadí třetí následnice trůnu. Je zároveň první britskou princeznou, kterou v nástupnické linii nepředběhl mladší bratr.

Královna Alžběta II. změnila pravidla o nástupnictví po korunní princezně z roku 2013 tak, aby všechny královské děti narozené po roce 2011 měly stejné právo na trůn bez ohledu na pohlaví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno